Ove godine i naša škola uključila se u  edukativni projekt "Veliki lov na biljke" (The Great Plant Hunt).  U prvoj godini projekta, šk. godini 2015./2016., u projektu je sudjelovalo  više od 32 000 djece iz 304 odgojno-obrazovne ustanove iz 10 europskih zemalja. Posredstvom Udruge Lijepa Naša  ove školske  godine i Hrvatska se uključila u projekt usredotočen na biološku raznolikost. Organizatori projekta su Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš i Toyota Motor Europe zajedno s The Royal Botanic Gardens, Kew.

Projekt je namijenjen djeci od 5 do 11 godina.

Najvažniji ciljevi projekta su:

• obrazovati djecu o biološkoj raznolikosti
  • razvijati  mlade kao zagovornike očuvanja biološke raznolikosti
  • promocija lokalnih akcija vezanih uz biološku raznolikost
  • promicanje kritičkog mišljenja (učenje kroz rad)

Nakon edukacije voditeljice projekta za našu školu  Metke-Adele Metlikovec krenuli smo u provedbu projekta kroz 5 koraka.

1. KORAK:

Registrirali smo se

2. KORAK:

Izvršili smo ocjenu stanja okoliša i to tako da smo:

a) proveli Upitnik znanja o biološkoj raznolikosti čije rezultate možete vidjeti u priloženoj datoteci

b) izradili smo kartu staništa školskog okoliša