Program Eko-škole

PROGRAM  EKO-ŠKOLE

Međunarodni voditelj i koordinator programa Eko-škole  je Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Envirnomental Education (FEE)), a nacionalni voditelj i koordinator programa je Udruga Lijepa naša.

Naša škola uključila se u provođenje projekta 2001. godine te smo 2003. godine stekli status Međunarodne Eko-škole. Program je međunarodne razine te  je svake dvije godine  potrebno dokazati da se otišlo korak dalje u realizaciji programa kako bi se status obnovio. 2013. godine škola je  stekla ZLATNI CERTIFIKAT MEĐUNARODNE EKO-ŠKOLE.

Cilj našeg uključivanja i provođenja programa jest ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i u svakodnevni život i rad učenika, učitelja, roditelja naših učenika  kao i cjelokupne naše zajednice kako bismo svi zajedno postali osjetljiviji na pitanja okoliša i  postali osvješteniji za donošenje racionalnih odluka o razvitku društva u budućnosti.

Program provodimo kroz sedam koraka:

• Rad Eko-odbora škole
  • Ocjenjivanje stanja okoliša
  • Izrada Plana djelovanja
  • Praćenje stanja i ocjenjivanje
  • Rad kroz nastavni plan i program
  • Obavješćivanje javnosti i uključivanje medija
  • Eko-kodeks škole