Prehrana učenika

Ove školske godine u školskoj kuhinji hrani se 135 učenika od 138, dakle

njih 98 %.

Za učenike su osigurana dva obroka – doručak i ručak.  Doručak učenici imaju  prije početka nastave, odnosno nakon prvog sata. Ručak učenici nižih razreda imaju poslije trećeg, a učenici viših razreda, poslije četvrtog sata. Odmor za vrijeme jela učenika traje 15 minuta.

Škola je uključena u projekt Shema školskog voća. Program je usmjeren prema usvajanju dobrih prehrambenih navika djece koje utječu na kvalitetu života. Ova inicijativa  ima za cilj  svoj djeci od 1. do 8. razreda osigurati obrok svježeg voća i povrća tjedno, a odobrila ju je Vlada RH uz podršku EU.

Škola je uključena i u projekt Školsko mlijeko. Cilj projekta je usvajanje zdravih prehrambenih navika, a namjena je omogućavanje  svim učenicima 1.-4. razreda besplatnog obroka mlijeka jednom tjedno.