Natjecanja

Dodatna nastava iz geografije namijenjena je učenicima koji su dodatno zainteresirani za sadržaje i teme iz  redovne nastave geografije te se žele uključiti u školska, županijska i državna natjecanja. Osnovni cilj te nastave je proširiti, produbiti te utvrditi znanja i vještine stečene na redovnoj nastavi. Rješavanje vježbi, kvizova, slijepih karata te testova sa prošlogodišnjih natjecanja, samo su neke od aktivnosti kojima se ostvaruje navedeni cilj. Nastava dodatne geografije održava se u manjim grupama, u pravilu 1,5 sati tjedno, no u vrijeme školskih i županijskih natjecanja održavanje nastave je češće.  Također, dodatna nastava iz geografije podrazumijeva uključivanje učenika u različite mini projekte, aktivnosti i obilježavanje međunarodnih dana. Time se također proširuju i sistematiziraju geografska znanja i vještine.