Natjecanja

Dodatna nastava iz geografije namijenjena je učenicima koji su dodatno zainteresirani za sadržaje i teme iz  redovne nastave geografije te se žele uključiti u školska, županijska i državna natjecanja. Osnovni cilj te nastave je proširiti, produbiti te utvrditi znanja i vještine stečene na redovnoj nastavi. Rješavanje vježbi, kvizova, slijepih karata te testova sa prošlogodišnjih natjecanja, samo su neke od aktivnosti kojima se ostvaruje navedeni cilj. Nastava dodatne geografije održava se u manjim grupama, u pravilu 1,5 sati tjedno, no u vrijeme školskih i županijskih natjecanja održavanje nastave je češće.  Također, dodatna nastava iz geografije podrazumijeva uključivanje učenika u različite mini projekte, aktivnosti i obilježavanje međunarodnih dana. Time se također proširuju i sistematiziraju geografska znanja i vještine. Tako je ove školske godine, 2016./2017. jedna od glavnih aktivnosti izrada modela planeta Sunčeva sustava na kojem rade učenici 5. i 6. razreda. Ove su školske godine na dodatnu nastavu iz geografije uključeni sljedeći učenici:

5. razred: Iva Jež, Marcela Hegedić, Marija Hegedić, Sara Plantić

6. radred: Nikola Jelečki, Magdalena Hrg, Marija Marenčić, Dorijan Šturbek, Leona Šturbek

7. razreda: Petar Baneković, Anita Platnjak

8. razred: Anamarija Bočkaj, Petra Pomper

Na školskom natjecanje iz geografije školske godine 2016./2017. natjecali su se učenici: Iva Jež i Sara Plantić iz 5. razreda, Leona Šturbek i Dorian Šturbek iz 6. razreda, Petar Baneković i Anita Platnjak iz 7. razreda, te Anamarija Bočkaj i Petra Pomper iz 8. razreda. Učenici su i na županijskom natjecanju postigli zavidne rezultate i to – Dorian Štrubek 5. mjesto, Anita Platnjak 6. mjesto, Petar Baneković 8. mjesto i Petra Pomper 10. mjesto.