Grupu vodi učitelj tehničke kulture Zlatko Rusan. Članovi grupe su učenici petog, šestog i sedmog razreda. Osim stjecanja znanja, naš je cilj usvajanje vještina obrade materijala i stvaranje funkcionalnih cjelina. Budući nam je školska radionica (prostor učionice tehničke kulture) solidno opremljena, u mogućnosti smo pokazati svoje odlike i kreativno se izraziti.

Popis učenika članova grupe u školskoj godini 2017./2018.:

Mihaele Kuzmić

Lorena Buljan

Viktorija Pavliček

Marija Zidarić

David Lončar

David Hrg

Leon Kos

Dejan Škrpec

Ana Miklečić

Vanesa Femen

Antonio Kračić

PLAN I PROGRAM GRUPE NAPREDNI TEHNIČARI U ŠKOLSKOJ 2017./2018. GODINI:

RUJAN:

1. sat: Sastanak skupine i upoznavanje s planom i programom grupe

2. sat: Prikupljanje pribora i alata kojim će se grupa služiti u svojem djelovanju te određivanje i spremanje istog u predviđeni prostor u učionici tehničke kulture.

3. sat: Formatiranje papira. Crtanje jednostavnih geometrijskih likova te njihovo pravilno kotiranje vodeći pri tom računa o izboru crta i odgovarajućih olovaka.

LISTOPAD:

4. sat: Crtanje složenih geometrijskih likova te njihovo pravilno kotiranje vodeći pri tom računa o izboru crta i odgovarajućih olovaka. Pravilno crtanje sastavnice sa svim potrebnim elementima.

5. sat: Crtanje složenijih geometrijskih likova u zadanim mjerilima (umanjenim i uvećanim). Crtanje zadanih likova iz predloška u određenom mjerilu u prirodnom mjerilu.

6. sat: Crtanje plašteva određenih geometrijskih tijela (kocka, kvadar, piramida, stožac, ... )

7. sat: Određivanje nacrta, tlocrta i bokocrta pojedinih jednostavnijih tijela.

8. sat: Određivanje nacrta, tlocrta i bokocrta pojedinih složenijih tijela.

9. sat: Ponavljanje gradiva iz informatike. Osnovna informatička pismenost.

10. sat: Ponavljanje gradiva iz informatike. Informatička pismenost viših razreda osnovnih škola.

11. sat: Ponavljanje gradiva prometne kulture.

STUDENI:

12. sat: Zajedničko rješavanje testova školske razine za peti razred.

13. sat: Zajedničko rješavanje testova županijske razine za peti razred.

14. sat: Zajedničko rješavanje testova državne razine za peti razred.

15. sat: Zajedničko rješavanje testova školske razine za šesti razred.

16. sat: Zajedničko rješavanje testova županijske razine za šesti razred.

17. sat: Zajedničko rješavanje testova državne razine za šesti razred.

18. sat: Individualno rješavanje testova školske razine primjereno uzrastu polaznika grupe od prijašnjih godina.

19. sat: Individualno rješavanje testova županijske razine primjereno uzrastu polaznika grupe od prijašnjih godina.

PROSINAC:

20. sat: Izrada praktičnih radova sa školske razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

21. sat: Izrada praktičnih radova sa školske razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

22. sat: Izrada praktičnih radova sa županijske razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

23. sat: Izrada praktičnih radova sa županijske razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

24. sat: Izrada praktičnih radova sa državne razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

25. sat: Izrada praktičnih radova sa državne razine natjecanja tehničke kulture primjerene uzrastu učenika od prijašnjih godina.

SIJEČANJ:

26. sat: Pravilno korištenje nazivlja alata i strojeva koji se koriste u tehnici i tehnologiji.

27. sat: Pravilno korištenje nazivlja alata i strojeva koji se koriste u tehnici i tehnologiji.

28. sat: Pravilno korištenje nazivlja crteža i operacija  koje se koriste u tehnici i tehnologiji.

29. sat: Pravilno korištenje nazivlja crteža i operacija  koje se koriste u tehnici i tehnologiji.

30. sat: Pravilno predstavljanje sebe, škole i mentora te kulturno i ispravno izlaganje svojeg rada pred komisijom.

31. sat: Pravilno predstavljanje sebe, škole i mentora te kulturno i ispravno izlaganje svojeg rada pred komisijom.

VELJAČA:

32. sat: Ponavljanje cjelokupnog prijeđenog sadržaja grupe te stavljanje naglasaka na bitne i možda nerazjašnjene termine, postupke i slično.

33. sat: Ponavljanje cjelokupnog prijeđenog sadržaja grupe te stavljanje naglasaka na bitne i možda nerazjašnjene termine, postupke i slično.

34. sat: Pripremanje učenika za natjecanja. Skretanje učenicima pažnju na bitnost sudjelovanja i druženja sa drugim učenicima vršnjacima te skretanje pozornosti sa opterećenosti postizanja velikog rezultata.

35. i 36. sat: Analiza rada i analiza ostvarenog u školskoj godini.

Ovime se bavimo među ostalim:

Sa školskih natjecanja iz tehničke kulture:

Ovdje možete pogledati primjere pismenih ispita s natjecanja mjadih tehničara iz proteklih godina!