Dodatna nastava iz njemačkog jezika

Za učenike 8. razreda organizirana je dodatna nastava iz njemačkog jezika s ciljem dopunjavanja, utvrđivanja i proširivanja svog znanja. Učenici dodatno rade 1 sat tjedno, a u dogovoru s učiteljicom određuju cilj i način rada s obzirom na njihove želje i potrebe. Najviše se radi na proširivanju rječnika, razvijanju sposobnosti govora, čitanja i slušanja s razumijevanjem, pisanja, te se utvrđuje znanje jezičnih zakonitosti, odnosno gramatike. Znanje se utvrđuje različitim aktivnostima, na primjer: čitanje literature na stranom jeziku, od knjiga, časopisa i novina, izrada plakata, dramatizacije svakodnevnih situacija, pisanje sastavaka, igranje društvenih igara na njemačkom jeziku i drugo. Škola je opremljena najmodernijim sredstvima i pomagalima te se učenici u usvajanju i proširivanju gradiva koriste internetom, odnosno rješavaju interaktivne vježbe na različitim edukativnim stranicama za učenje njemačkog jezika. Brzina i težina zadataka ovisi o predznanju učenika, čime je rad maksimalno individualiziran. Učenici izrađuju i prezentacije na najrazličitije teme, a neke od njih ćemo ovdje redovito objavljivati.
Naš moto: „Das beste Deutsch ist, das von Herzen kommt.“