"Škole za Afriku"

UNICEF-ov PROGRAM  USPJEŠNO JE PRIVEDEN KRAJU

Zamislite da ne možete pročitati što piše u ovoj vijesti… Zamislite da ne možete pročitati ni jednu priču, napisati poruku prijatelju ili prijateljici, izračunati koliko je dana preostalo do vašeg rođendana… Zamislite da nikada ne naučite čitati, pisati i računati… Kako bi izgledao vaš život?

Upravo to je motiviralo učenike i djelatnike naše škole da tijekom ove školske godine aktivno sudjeluju u UNICEF- ovom programu prikupljajući nova sredstva za pomoć djeci u Africi; točnije u Burkini Faso. Omogućiti obrazovanje djeci u državi u kojoj svako treće dijete zbog siromaštva ne ide u školu najviše je što u ovom trenutku možemo učiniti.

OŠ Visoko sudjeluje u ovom programu od 2011. godine i do sada su prikupljena značajna sredstva, najprije za djecu u Etiopiji, a zadnje tri godine za one najmanje i najugroženije u Burkini Faso. U posljednjoj akciji prikupljanja sredstava koja je održana u holu škole 25. svibnja 2016., baš na Međunarodni dan Afrike, učenici su prodajom kolača i igračaka prikupili 300.00 kn. Navedena su sredstva 10. lipnja u lokalnoj pošti uplaćena na žiro-račun UNICEF-a.

Ovim putem željela bih se kao koordinatorica programa u OŠ Visoko od sveg srca zahvaliti majkama i bakama koje su odvojile svoje vrijeme i ispekle kolače za prodaju, zatim djeci koja su prodavala na štandu, onima koji su donijeli svoje igračke za prodaju i, naravno, svima onima koji su navedeno kupovali, te time doprinijeli da se UNICEF-ov program nastavi ostvarivati u našoj lokalnoj sredini.

Zahvaljuju se i djelatnici UNICEF-a: poslali su nam e-mail zahvale za uplaćena sredstva, svim učenicima poslali su straničnike (bookmarkere) koji su im podijeljeni u lipnju, te radne bilježnice koje su učenici od 1. do 4. razreda rješavali tijekom šk. godine i po završetku nastave ponijeli svojim kućama.

Pomisao da će barem nekoliko djece u dalekoj Africi zahvaljujući našem angažmanu i odricanju imati sretnije djetinjstvo, biti nahranjeno i imati priliku ići u školu veliki je motiv da s ovim programom nastavimo i dalje! Stoga – u jesen 2016. nastavljamo činiti dobro!

Vaša vjeroučiteljica Kristina Kožić

objavio: Tibor Martan   datum: 1. 7. 2016.

Osnovna škola Visoko

• Telefoni:

•  042 / 628-150 (centrala)

•  ​042 / 628-113 (ravnateljica)

• Fax:

042/628-180

042/628-150 kućni 107

Saznaj više

Važni dokumenti

Važne web stranice

« Listopad 2017 »

Informatičke stvari

• Bug
 • Vidi
 • Enter

IQ testovi
 • IQ

Portali vezani uz školu
 • Carnet
 • Matica
 • T-com

Škole naše županije

Zadaci za vježbanje

Ispis statistike od 2. 11. 2009.