Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja održano je u tjednu od 13. do 17. 11. na CARNet-ovom sustavu Loomen.

Dorian Šturbek iz 7. razreda te Paula Hadrović i Anita Platnjak iz osmog razreda plasirali su se među 10% najuspješnijih učenika.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga „ Suradnici u učenju “ , uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Pokrovitelj natjecanja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Natjecanju je pristupilo  15 247 učenika u pet kategorija.

Natjecatelji po kategorijama:

• MikroDabar     -  789  učenika  1. i 2. razreda OŠ
  • MiliDabar        - 2010  učenika  3. i 4. razreda OŠ
  • KiloDabar       -  4748  učenika  5. i 6. razreda OŠ
  • MegaDabar    - 4298  učenika  7. i 8. razreda OŠ
  • GigaDabar     - 3402  učenika svih razreda  SŠ

U sustavu Loomen izdane su značke za 10 % najboljih učenika u svakoj kategoriji.

Svaki je sudionik natjecanja dobio i značku za sudjelovanje u natjecanju.

Unutar  10% najboljih rezultata uvrstilo se i troje učenika naše škole. To su Dorian Šturbek iz 7. razreda, te Paula Hadrović i Anita Platnjak iz osmog razreda.

Čestitamo svima i vidimo se sljedeće  godine!

objavio: Nada Horvat   datum: 1. 12. 2017.