Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Završna svečanost u Zagrebu

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje. Provodi se u okviru Mjeseca hrvatske knjige. Naslov i tema kviza u 2017. godini bili su: ČITANJE NE DOLAZI U PITANJE. Za ovaj kviz trebalo je pročitati sljedeće knjige: Maja Brajko Livaković: „Milijunaši“, Tihomir Horvat: „Mali ratnik“ i Sanja Pilić: „Pošalji mi poruku“. U on-line kvizu sudjelovale su učenice: Maja Benčak, Sara Plantić, Doroteja Tukša, Anita Platnjak i Valentina Kuzmić. U izvlačenju je pobjednicom kviza u školskoj knjižnici Osnovne škole Visoko proglašena učenica 7. razreda Doroteja Tukša koja je pozvana na završnu svečanost.

Završna svečanost održala se u srijedu, 15.11.2017. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Na završnoj svečanosti organizirano je javno izvlačenje i dodjela nagrada.

Hrvatsko narodno kazalište izvelo je kratki program iz opere "Nikola Šubić Zrinjski", Ivana plemenitog Zajca.

S mladima su se družili pisci čije su knjige čitali za kviz: Maja Brajko Livaković, Tihomir Horvat i Sanja Pilić.

objavio: Tibor Martan   datum: 23. 11. 2017.