Dan hrvatskih knjižnica

"Knjige su najtiši i najstalniji prijatelji. One su najprihvatljiviji i najmudriji savjetnici i najstrpljiviji učitelji."

C. Eliot

Maja i Sara u društvu najčitača naše Županije.

U Županijskoj palači u Varaždinu na svečanosti  obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica sudjelovale su i naše učenice Maja Benčak i Sara Plantić pod vodstvom mentorice Valentine Matejak. Naime, na svečanosti  su proglašeni najčitači školskih i gradskih knjižnica tijekom prošle školske godine.

Ukupno je nagrađeno 76 učenika osnovnih i srednjih škola uz najčitače gradskih knjižnica, a prigodne nagrade uručio im je pročelnik Upravnog odbora za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije dr.sc. Miroslav Huđek koji je naglasio kako se bez obzira na sve nove tehnologije, knjige  ne mogu zamijeniti.

Čestitamo Maji i Sari na pohvalnom broju pročitanih knjiga. Sasvim sigurno, one su u knjizi pronašle pravog prijatelja koji ih nikada neće iznevjeriti.

objavio: Nada Horvat   datum: 20. 11. 2017.