Županijska smotra Dani kruha-Dani zahvalnosti u Varaždinu

Visočke delicije zamirisale Varaždinom.

Dana 14. listopada na Kapucinskom trgu u Varaždinu održana je županijska smotra Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Našu su školu predstavljali učenici Luka Miklečić i Aurora Lipić, učenici prvog razreda te Ana i Martina Miklečić učenice petog razreda.

Učenike su pratili Marijana Poljak, učiteljica prvog razreda, Marina Žganec Lipić - učiteljica petog razreda, Ivana Miklečić - majka Luke i Ane Miklečić te Zlatko Rusan - voditelj Učeničke zadruge "Lipa" naše škole.

Nakon postavljanja izložbenog prostora, učenici su zajedno s voditeljima prisustvovali svečanoj misi u katedrali Uznesenja BDM u Varaždinu.

Kanoniku Stolnog kaptola Mariju Kopjaru, koji je predvodio svečano misno slavlje, kruh je na dar donijela Ana koja je kao i svi učenici bila obučena u narodnu nošnju visočkog kraja. Kruh je za biskupa ispekla gospođa Tukša iz Kračevca.

Među  sirom, putrom i vrhnjem, našli su se kukruzni kruh, kukuruzna cicmara s pekmezom, orehnjača te digani kolač od rožičkov i štruklji od sira te još mnogi kolači koje su učenici donijeli u školu, a pripremile su ih doma njihove mame i bake.

Između 35 sudionika smotre, najupečatljiviju prezentaciju je pripremila srednja škola "Arboretum Opeka" Marčan pa su oni  organizatori slijedeće smotre 2018. godine.

Na okruglom je stolu, po završetku smotre, sudjelovala je naša učenica Aurora koja je pred svim nazočnim voditeljima izvela svoju pripremljenu recitaciju kojom je prezentirala i naš štand pred prosudbenim povjerenstvom.

Budući je smotra uvijek prožeta humanitarnim duhom, sve smo kolače i druge izložene prehrambene namirnice podijelili posjetiteljima štanda. Time je jedna od najljepših smotri i ove godine donijela radost mnogim posjetiteljima.

Najljepše hvala svim majkama i bakama na trudu oko pečenja kolača i kruha, gospođi Kušić za prekrasne cvjetne ukrase i baki Tukša za  prekrasno ukrašen kruh kojeg smo darovali biskupu!

Više o županijskoj smotri pročitajte i na portalu:

objavio: Zlatko Rusan   datum: 23. 10. 2017.