Susret s mezzosopranisticom Sandrom Wigh Hraščanec

Dan učitelja obilježen pjesmom

Poznata bečka mezzosporanistica Sandra Wigh Hraščanec posjetila je našu školu na Dan učitelja. Stigla je na poziv pedagoga škole Tibora Martana te za učenike šestog, sedmog i osmog razreda i njihove učitelja održala prigodan mini koncert. Uz klavirsku pratnju učiteljice glazbene kulture Rosane Cepanec izvela je pjesme Franza von Suppea te poznate pjesme iz mjuzikla Jalta, Jalta Alfija Kabilja, Što će biti sutra s nama i Neka cijeli ovaj svijet.

U razgovoru s učenicima Sandra Wigh Hraščanec je predstavila Beč kao grad kulture i glazbe te istaknula kako posebice voli izvoditi skladbe kasnog romantizma i to skladbe skladateljica Dore Pejačević i Luise Erdődy koje su se unatoč tadašnjem društvenom uređenju uspjele izboriti za svoje mjesto u svijetu glazbe usprkos muškoj dominaciji u glazbenom stvaralaštvu.

objavio: Tibor Martan   datum: 8. 10. 2017.