Svjetski dan svemira

U našoj je školi drugu godinu zaredom obilježen Svjetski dan svemira. U prostoru ispred blagovaonice učenicima su prezentirane fotografije svemira, astronauta i svemirskih letjelica koje je snimila NASA.

Učenici petih i šestih razreda na satovima tehničke kulture izrađivali su zamišljena bića koja žive negdje u svemiru - "Mali zeleni". Učenici su radili u grupama, a svoje su kreacije predstavili svim učenicima škole u holu škole.

Kao materijal za izradu "Malih zelenih" korištene su kutije od lijekova, čajeva i slično. Temperama su uratci obojeni ili su obljepljeni kolaž papirom.

Fotografije s prezentacije snimila je NASA uz korištenje raznih filtara te su fotografije stvarne i nisu fotomontaža.

objavio: Zlatko Rusan   datum: 4. 10. 2017.