Science day u našoj školi

Znanstvenim danom završili smo nastavnu godinu.  Izvođenjem atraktivnih pokusa iz fizike i kemije promovirali smo STEM područje. Pokuse su izvodili učenici 8. i 7. razreda kao i predmetni učitelj.

Učenici osmog razreda David Klimpak, Matija Kos i Denis Huzjak te  učenici sedmog razreda Valentina Kuzmić i Marko Stričak, zajedno s učiteljem fizike Zlatkom Rusanom izveli su pred učenicima od prvog do osmog razreda kao i djelatnicima škole dvadesetak pokusa iz područja kemije i fizike.

Učenike su pripremili predmetni učitelji Spomenka Kos - kemija i Zlatko Rusan - fizika.

Pokusi su učenicima objašnjeni, ali se isto tako tražila suradnja učenika - publike za objašnjenje pojedinih pojava koje su imali prilike vidjeti pred sobom.

Princip bimetala:

Ravnoteža limenke:

Vulkan:

Tantalov vrč:

Strujanje toplog zraka:

Gorenje plina u ruci:

Kobra - izgaranje šećera i sode bikarbone:

Podizanje metala iz menzure:

Ravnoteža žlice i vilice:

Plivanje kovanica:

Jednostavni elektromotor:

Gnječenje limenke niskim tlakom:

Glazbena čaša:

Niski tlak podiže nivo vode:

Izmjena tekućina različite gustoće:

Balon zalijepljen za staklo:

Tlak zatvara rupu na boci:

Miješanje/ne miješanje tekućina:

Elektricitet privlači kosu:

Gorenje vode i acetona:

Zahvala svim učenicima koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremi današnje prezentacije.

objavio: Zlatko Rusan   datum: 13. 6. 2017.