Škole za Afriku

NAŠA DJECA POMAŽU AFRIČKOJ DJECI!

U sklopu obilježavanja „Dječjeg tjedna“ početkom listopada učenici naše škole ponovo su započeli i sa aktivnostima vezanim uz UNICEF-ov program „Škole za Afriku“, koji će se i ove školske godine provoditi u našoj sredini.

Tako su učenici nižih razreda, misleći na teške uvjete života i školovanja svojih vršnjaka u afričkoj državi Burkini Faso, donijeli u školu i pod odmorima prodavali dio svojih igračaka i slikovnica koje im više ne trebaju. Kupovali su učenici svih razreda, učiteljice i učitelji, ravnateljica i ostalo osoblje škole. U takve humanitarne akcije uvijek se svi rado uključimo jer volimo pomagati drugima, pa se tako do kraja dana skupilo oko 475.00 kn. Prodale su se sve igračke i druge sitnice, a djecu je ponovo okupila plemenita svrha – dati nešto svoje i uložiti trud radi dobrobiti drugoga.

Za vrijeme nastave tog su dana satovi vjeronauka bili potpuno posvećeni djeci u Africi kroz razgovor o njima, rješavanjem radne bilježnice koja je poslana svakom učeniku u sklopu programa „Škole za Afriku“, te igranjem raznih igara koje su također ponuđene u radnim bilježnicama. Doista smo uživali u igri i druženju, a fotografije sa satova dovoljno govore same za sebe...

Vjeroučiteljica: Kristina Kožić

objavio: Tibor Martan   datum: 8. 11. 2016.