Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Jedna od najljepših svečanosti u godini zasigurno je svečanost obilježavanja Dana kruha - Dana zahvalnosti za plodove zemlje.

U nastavku pročitajte kako smo u našoj školi obilježili ovu svečanost.

Kruh je svakodnevna ljudska hrana. On je simbol blagostanja i simbol Božje prisutnosti među ljudima.  Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha, zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima koje smo tijekom godine primili.

14. listopada smo  obilježili  Dane kuha – Dane zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi.  Miris i prave male umjetničke kreacije  krasile su hol škole tijekom ovog posebnog dana.

Blagoslovu je prethodio  kulturno-umjetnički program u kojem se recitiralo, glumilo, plesalo i pjevalo.

Župnik Ivan Šestak blagoslovio je donesenu hranu, a zatim je uslijedilo, već tradicionalno, druženje učenika, roditelja i učitelja u holu škole uz degustaciju kolača i peciva.

Velika hvala svim majkama i bakama koje su i ovaj put odvojile svoje vrijeme i razveselile svoju, ali i drugu djecu i nas odrasle svojim brižljivo pripremljenim klipićima, pogačicama, kruhom i različitim poslasticama.

Hvala vam svima!

objavio: Nada Horvat   datum: 19. 10. 2016.