Svjetski tjedan svemira (4.-10. listopada)

Na satovima tehničke kulture u 5. i 6. razredu obilježen je Svjetski tjedan svemira (World Space Week, 4.-10. listopada). Učenici su slušali glazbu iz filmova sa svemirskom tematikom; Zvjezdane staze, Ratovi zvijezda, gledali isječke iz filmova; Alien vs Predator, Terminator genisys, Mars Attacks, gledali su snimke snimljene teleskopom Hubble te im je učitelj ukratko prezentirao pojave poput Polarne svjetlosti (Aurora Borealis), "smeća" koje kruži oko planeta Zemlje i opasnosti koju predstavlja te zviježđa zajeno s njihovim nazivljem i kako ih prepoznati te zagađenja koje postiže obilnom rasvjetom noću.

Učenici su nakon prezentacije crtali crteže s tematikom svemiraca, svemirskih brodova, planeta i slično.

Pisali su pjesme i sastavke o svemiru.

Izrađivali su robota...

Nakon što su radovi dokumentirani, učenici su svoje uratke spremili u mape građanskog odgoja.

objavio: Zlatko Rusan   datum: 4. 10. 2016.