Europski dan jezika obilježen na Franjevačkom trgu u Varaždinu

U Varaždinu na Franjevačkom trgu 24. rujna 2016. godine s početkom u 10.00 sati obilježen je Europski dan jezika.
Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna od 2001. godine, na inicijativu Vijeća Europe, a cilj je promicanje višejezičnosti, međukulturalnog razumijevanja te učenje stranih jezika.
Manifestacija je, kao i dosadašnjih godina, organizirala Udruga „Europski kulturni krug – Ekult“ s ciljem promicanja i unapređenja uporabe njemačkog jezika na području Republike Hrvatske.
U projektu je ove godine sudjelovalo 17  škola iz Varaždinske i Međimurske županije, a među njima se predstavila i Osnovna škola Visoko.  U svrhu predstavljanja Osnovne škole učenice 6.a razreda – Doroteja Adamić, Leona Šturbek, Doroteja Tukša te učiteljice Marina Božić i Alenka Trtinjak izradile su prigodne suvenire – anđele s dvojezičnim izrekama,  čestitke s jesenskim motivima te straničnike koje su učenice dijelile prolaznicima.
Obilježavanje Europskog dana jezika prošlo je u ugodnom ozračju, sklopljena su nova prijateljstva i skupljene su neke nove ideje u promicanju višejezičnosti.

objavio: External   datum: 25. 9. 2016.